|
|
Leerlingen van 5 vwo - CKV1
richten een expositie in.
Galerie Phoebus, Rotterdam
tekst en foto's: mevrouw Stappers |
|
CKV1 leerlingen uit V5 hebben ter ere van het zestienjarig bestaan van galerie Phoebus een expositie ingericht.
Het project "Sweet Little Sixteen" dat door de galerie bedacht is, werd in samenwerking met Anne Keereweer uitgevoerd.
Galeriehoudster Mirjam de Winter leidde de leerlingen door de collectie van de galerie en vertelde daarbij over de kunstwerken en de kunstenaars die zij vertegenwoordigt. |
|
|
|
Anne Keereweer liet de leerlingen eerst verwoorden wat ze bijzonder vonden aan de kunstwerken.
Na het kiezen van een eigen favoriet moesten de leerlingen met elkaar een mini-expositie zien te maken met een thema.
En soms hoort je eigen favoriet daar niet bij.... |
|
Anne, een van de leerlingen die meededen met het project, vertelde over het maken van de expositie:
"Om samenhang te zien en een thema te kiezen was erg moeilijk. Of we een kleur als thema zouden kiezen of natuur. Uiteindelijk is het het thema 'eenvoud' geworden. En zelfs met het thema vastgesteld was het nog moeilijk om de hele expositie dit uit te laten stralen. |
|
|
Uiteindelijk hebben we voor twee niet ingewikkeld uitziende kunstwerken gekozen zodat de kunstwerken een geheel van eenvoud zouden uitstralen.
Ik denk dat het erg goed is gelukt." |
|
|
|
|
Op de website van de galerie kun je een eigen webexpositie samenstellen.
Ga naar http://www.phoebus.nl en klik in het menu onderin op "Sweet Little Sixteen".
Van 28 januari tot en met 12 februari 2007 krijg je 16 dagen 16% korting als je als 16- of 61-jarige een aankoop doet in de galerie.
Ook mensen die niet precies 16 of 61 zijn, kunnen de korting krijgen.
Je moet dan wel even hoofdrekenen, want alle leeftijdscombinaties met 16 of 61 als uitkomst zijn ook toegestaan. |
|
Ook leerlingen van het Libanon Lyceum maakten een mini-expositie. |
|